$ - 30.5 / 32.18
- 32.05 / 33.77

Деокупований Ізюм: луна війни на світлинах

clock15 мая 2023 | 18:15
views2959
Деокупований Ізюм: луна війни на світлинах
© Фото: Ліга Інформ / Єрещенко Євгеній Вікторович

Ізюм був деокупований під час контрнаступальної операції ЗСУ у вересні 2022 року. У ході запеклих боїв та постійних обстрілів з боку армії РФ частина міста досить сильно постраждала.

Місто стоїть на плато та ділитися, умовно, на два міста. Нижнє місто та Верхнє місто, які є до певної міри мікрорайонами. Через те, що російська армія стояла на височини, у районі Верхнього міста — Нижнє місто сильно постраждало від мін та ракет.

Фото: Ліга Інформ / Єрещенко Євгеній Вікторович

У Нижньому місті практично не залишилося цілих будівель, робочих магазинів, частину відділень поштових служб знищено, деякі багатоквартирні будинки згоріли повністю, немає вцілілих кафе та ресторанів.

Люди нижнього міста змушені виживати. Будинки, які не були повністю зруйновані або згорілі, — люди відновлюють за власні кошти, але не все виходить у місцевих мешканців зробити самотужки.

На одній із світлин — місцева мешканка, ПІБ попросила не вказувати, яка стоїть перед своїм будинком, в якому вона проживає сама. Всі сусіди виїхали та повертатися не збираються.

Фото: Ліга Інформ / Єрещенко Євгеній Вікторович

У будинку відсутній газ, опалення, протікає та провалюється дах, замість вікон у будинку встановлені панелі ДСП, тому всередині квартири суцільна темрява. Жінка намагається вижити на свою пенсію та активно ходить отримувати гуманітарну допомогу від різних гуманітарних організацій та волонтерів.

Як каже місцева влада, серйозним відновленням міста зможуть зайнятися лише після закінчення війни.

На травень 2023 року в місті ще досить багато проблем з водо-газопостачанням. На жаль, через повністю знищену ТЕЦ проблема з обігрівом житла та гарячою водою для Ізюму все ще актуальна.

Стаття та фото спеціального кореспондента «Ліга Інформ» — Єрещенко Євгенія Вікторовича.

Подпишитесь на наш канал в Telegram и оперативно получайте сводки о всех важных новостях! telegram
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам об этом
КОММЕНТИРОВАТЬ

Пока комментариев нет