$ - 28.05 / 28.5
- 33.1 / 33.7

Судовий прецедент: Неповнолітня особа не потребує дозволу батьків для набуття повної цивільної дієздатності  —рішення суду.

clock07 октября 2020 | 13:27
views203
Судовий прецедент: Неповнолітня особа не потребує дозволу батьків для набуття повної цивільної дієздатності  —рішення суду.

До редакції Ліга Інформ звернулась неповнолітня Безкровна Аміна зі скаргою на насилля у сім’ї, обов’язок  розібратися в цій справі, взяв на себе Спеціальний кореспондент «Ліга Інформ» — Олексій Таборовець.

Після підтвердження фактів насилля та скоєння кримінальних правопорушень з метою захисту від подальшого знущання, одним з кореспондентів було подано скарги до відповідних органів. Також дитина була ознайомлена зі своїми правами. Скориставшись правом на захист у суді, Безкровна А.С звернулась до суду з заявою про надання повної цивільної дієздатності.

За словами потерпілої, її мати всіляко заперечувала проти цього і намагалась нашкодити дитині навіть протягом розгляду судової справи і затягнути ії розгляд.

Рішенням Знам’янського міськрайонного суду № 389/949/19 Безкровній А.С надано повну цивільну дієздатність всупереч думці її матері, чим створено обґрунтований прецедент з якого виходять такі висновки:

1) Неповнолітня дитина має право на звернення до суду і не потребує для цього дозволу батьків чи органу опіки

2) Неповнолітня дитина має право на отримання повної цивільної дієздатності незалежно від бажання батьків і не потребує для цього їх дозволу.

 

Фактично, повна цивільна дієздатність або емансипація є юридичним механізмом завдяки якому, за наявності підстав дитина прирівнюється до повнолітньої особи. Таким чином ПЦД дозволяє дитині, як дорослій особі, самостійно розпоряджатись всіма її правами без відома і дозволу батьків. Юридична відповідальність за свої вчинки у такому випадку також лягає на дитину у повному обсязі.

 

  • «Они с отчимом всю жизнь надо мной издевались. И это не только побои… Есть еще кое-что, о чем я не хочу говорить… Я уже больше двух лет живу одна. Они пытались закрыть меня в приюте, полиция меня туда отправила, а журналисты забрали. В 16 лет дети имеют право жить где хотят. Они этого просто не знают и их права нарушаются… а эмансипацию я получила, чтобы родители больше не могли мне вредить… Звонили в полицию типа я беспризорница, хотя я официально работаю и не имею вредных привычек, да и живу, честно говоря получше, чем они. Они даже школу мне не дали закончить, потому что я живу в другом городе, а, чтобы поменять школу нужно разрешение родителей. Это я тоже буду оспаривать в суде. Я буду добиваться справедливости до конца. Эмансипация — это только первый шаг.» — каже Аміна Безкровна.

 

Ми будемо і далі слідкувати за перебігом подій. Спеціальний кореспондент «Ліга Інформ» — Олексій Таборовець

Подпишитесь на наш канал в Telegram и оперативно получайте сводки о всех важных новостях! telegram
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам об этом
КОММЕНТИРОВАТЬ

Пока комментариев нет