$ - 30.5 / 32.18
- 32.05 / 33.77

Зґвалтування в селищі Немішаєве Київської області. Новий поворот справи.

clock28 марта 2024 | 18:38
views91
Зґвалтування в селищі Немішаєве Київської області. Новий поворот справи.

 

Події щодо розгляду кримінального провадження 360/1913/18, про яке розповідалося в матеріалі журналістського розслідування  отримали прогнозоване продовження. Так, відповідно до Ухвали Київського апеляційного суду від 24 жовтня 2023 року , колегія суддів у складі Свінціцької, Рудніченко та Ігнатюк ухвалила  клопотання захисника обвинуваченого  задовольнити.
Вирок Бородянського районного суду Київської області від 24 червня 2021 року стосовно Дмитренка Сергія Олександровича — скасувати.
Звільнити обвинуваченого Дмитренка Сергія Олександровича від кримінальної відповідальності за ч.1 ст.152  КК України , у зв`язку із закінченням строків давності на підставі п. 3 ч. 1 ст. 49 КК України .
Кримінальне провадження №12018110120000427 внесеного до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань від 18.06.2018 року по обвинуваченню Дмитренка Сергія Олександровича у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 152 КК України  — закрити на підставі п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України .
Цивільний позов потерпілої  — залишити без розгляду.
При цьому, як вбачається з мотивувальної частини судового рішення, перевірка доводів апеляційної скарги колегією суддів не проводилась і рішення по поданій апеляційній скарзі не ухвалювалось. З повним текстом читачі мають змогу ознайомитися за посиланням
https://reyestr.court.gov.ua/Review/114489284 . Відповідно до перебігу розгляду кримінального провадження 360/1913/18 на сайті Київського апеляційного суду, розгляд справи відкладався понад 15 разів, проте жодного судового засідання по суті апеляційних скарг за понад два з половиною роки не відбулося, з чого можна зробити висновок про умисне затягування прокурорами та суддями процесуальних строків з метою створення обставин, які в подальшому були використані для звільнення ґвалтівника від відповідальності. Мною було вжито заходів реагування і направлено дисциплінарну скаргу до Вищої Ради правосуддя щодо вчинення суддями дій, що порочать звання судді та підривають суспільний авторитет правосуддя, яка була зареєстрована секретаріатом ВРП за номером Д-1257/5/7-23
проте станом на час підготовки матеріалу до публікації жодних дій для притягнення суддів до відповідальності ВРП вжито не було. 21 березня 2024 року отримано копію Ухввли Третьої дисципланарної палати Вищої Ради правосуддя від 18.03.2024 року, якою скаргу на дії суддів повернуто на підставі висновку Члена ВРП про відсутність в діях суддів дисциплінарного проступку. Вказаний висновок в Ухвалі не було вмотивовано жодним чином. Отже, підсумовуємо: якщо Вашу дитину зґвалтують, а судді 5 років  затягуватимуть розгляд справи з метою звільнення ґвалтівника від відповідальності-Вища Рада Правосуддя не побачить в цьому дій які порочать звання судді та підривають авторитет правосуддя.  Також, в діях суддів Київського апеляційного суду та прокурорів Київської обласної прокуратури вбачаються ознаки складу кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК, а саме умисне зловживання владою , яке виразилося в безпідставному затягуванні розгляду справи 360/1913/18 внаслідок чого засуджена особа уникла кримінальної відповідальності, а потерпілій в цій же справі було завдано матеріальної шкоди на сумму понад 100000 гривень, присуджену в якості матеріальної та моральної компенсації районним судом. 15.02.2024 року до прокуратури будо подано заяву про вчинення злочину за вищевказаними фактами. Проте славнозвісний другий слідчий територіальне управління Державного бюро розслідувань міста Києва, о чудо-не знайшло в діях служителів закону і феміди складу злочину. Слідчі судді різних судів, зокрема в Житомирській, Херсонській, Волинській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Хмельницькій, Миколаївській, Кіровоградській та Київській областях також відмовилися зобов’язувати прокурорів відкрити кримінальне провадження щодо суддів.

Однак, як би не прикривали служителі феміди один одного, Приморський районний суд міста Одеси ухвалою від 29 лютого 2024 року у справі 522/2273/24 зобов’язав прокуратуру внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення суддями Київського апеляційного суду злочину, і 6 березня 2024 року прокуратурою було відкрито кримінальне провадження 420241600000000045 за ч. 1 ст. 364 КК України.

І хоча немає жодного шансу, що справа дійде хоча би етапу повідомлення про підозру суддям, винним в звільненні ґвалтівника від відповідальності, оскільки корумпованість суддівсько-прокурорського корпусу влади досягає пікового рівня, однак іншого разу, перед тим як замислити «відмазати» чергового покидька, служителі феміди тричі подумають про можливі наслідки своїх вчинків. Звісно, хотілося б, аби НАБУ ще й перевірило в цій справі наявність корупційної складової, адже саме йому підслідні справи за статею 364 КК, але скоріш за все в черговий раз справу спихнуть до Київського ДБР, компетентність якого на мою думку, навіть не варто обговорювати. Тож дорогі читачі, бережіть себе, оскільки судова система ваші права і законні і інтереси захистить наврядчи.

Редакція не завжди може поділяти думку авторів.

Матеріал підготовано спеціальним кореспондентом видання «Ліга Інформ» Владиславом Д.

Подпишитесь на наш канал в Telegram и оперативно получайте сводки о всех важных новостях! telegram
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам об этом
КОММЕНТИРОВАТЬ

Пока комментариев нет